Проект "Інтелект України"


    Вже другий рік у нашій гімназії впроваджується науково-педагогічний проект «Інтелект України». Цей проект був створений у 2006 році харківськими науковцями, які добре знають особливості розвитку та формування психіки молодшого школяра.  Програма розроблялася таким чином, щоб врахувавши вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Зараз «Інтелект України» відповідає державним стандартам і діє у багатьох областях країни.
   Сутність проекту полягає не в насиченні дитини знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів - сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра - цілеспрямованості, працелюбності, наполегливості, сили волі, організованості, охайності тощо.
     Програма розроблялася таким чином, щоб урахувати вікові особливості учнів і не лише зберегти, а й збільшити інтерес дітей до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності й відеоматеріалам об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.  

    Кожен урок прорахований до секунд. Інноваційні навчальні технології, інтегровані предмети, більше десяти завдань на кожному уроці і по дві фізкультхвилинки. У розкладі дітлахів є незвичні уроки "Навчаємося разом", "Еврика". Через кожні 4-5 хвилин у дітей змінюється вид діяльності. Школярі на уроках переглядають відеосюжети, мультфільми, танцюють і співають українські пісні. А патріотичне виховання проходить червоною ниткою практично через кожний урок.

    Діток навчаємо правильно формулювати свої думки, розгорнуто відповідати на поставлені питання. Багато використовуємо вправ на пам’ять, на увагу. Усі завдання нестандартні із використанням новітніх технологій. Малечі постійно у навчальних цілях показуємо картинки, мультфільми на екрані телевізору.
    Враховуючи свій попередній досвід, можу сказати, що у цій програмі існує багато переваг. Завдяки проекту "Інтелект України" діти мають можливість отримати набагато ширший розвиток та у цікавішій формі, отримати основи знань із природничих наук, розвивати логічне та нестандартне мислення.  За звичайною програмою цього теж можливо частково домогтися, але потрібна ретельна піготовка вчителя і дуже багато часу та зусиль. А завдяки "Інтелекту" вдосконалюючи себе, ми вдосканалюємо учнів".

    На уроках «Читання» діти знайомляться з творами українських та зарубіжних письменників , з цікавими фактами біографії авторів, аналізують прочитане, дають характеристику героям, переглядають та озвучують мультфільми.
    Уроки «Української мови» учні оволодівають основами фонетики, орфографії , синтаксису, виконують завдання аналітико-синтетичного спрямування. Уроки розвитку зв’язного мовлення проходять на одному диханні – це політ творчої фантазії, розвиток уяви та мислення. Дуже чекають діти підсумкових конкурсів , які проходять в кінці уроку : «Найрозумніший», «Літературні перегони». На них діти демонструють та закріплюють знання , отримані на уроці.

     На уроках «Математики» школярі засвоюють матеріал за допомогою опорних схем, алгоритмів, цікавих дидактичних ігор, таблиць, інтелект-карт, аудіо- та відео- матеріалів. Для поточного та тематичного контролю ми отримуємо готові самостійні та контрольні роботи з критеріями їх оцінювання. Для позаурочної роботи з дітьми ми отримуємо кожного місяця цікаве математичне лото.

    Надзвичайно цікавими та пізнавальними є уроки «Людина і світ», на яких учні в першому класі отримали знання з основ географії материків та океанів, вчилися працювати з географічною та політичною картами України та світу. У другому класі  вони засвоюють знання з основ природничих наук : фізики та астрономії, хімії та біології, географії. Дивно, але діти швидко засвоїли такі складні поняття , як матерія, речовина, фізичне тіло, гравітаційне поле, космічні тіла, планети та супутники, молекулярна будова речовини та інші.
    «Навчаємося разом» - новий для нас предмет, який поєднує у собі все : читання, мову , математику. На цих уроках учні вдосконалюють швидкість читання, вчаться працювати над текстом та складати тексти різного виду, розвивають пам’ять, логічне та образне мислення, вчаться працювати в парах та в групах.

    І ще один дуже цікавий предмет - «Еврика». На цих уроках ми виконуємо вправи на розвиток логічного та нестандартного мислення, розв’язуємо логічні та винахідницькі задачі, здійснюємо віртуальні подорожі країнами світу. В усій цій роботі нам допомагає методичне забезпечення, яке ми отримуємо кожного місяця: посібники, з якими працюють діти та вчитель, таблиці, карти, лото, хрестоматії, довідники, зошити для домашніх завдань, інтелект-карти, аудіо- та відео-матеріали, методичні рекомендації та календарні плани для вчителів.

    . У нас на учнів проектних класів насправді велика надія. Ці діти точно будуть брати участь в олімпіадах, в Малій академії наук. Тому що в порівнянні з однолітками, рівень знань у них набагато вищий. Але хочу зазначити, що для досягнення позитивних результатів потрібна робота не тільки вчителя, але й потужна підтримка батьків. Вони повинні постійно підтримувати дитину, допомагати їй, цікавитися тим, що дитина робить на уроках, співпрацювати з вчителем. У першому класі я проводила анкетування серед батьків, яке показало, що батьки задоволені методикою викладання та успіхами дітей. І батькам, і дітям подобається, бути в проекті «Інтелект України».

     А щодо вчителя, то вважаю що він має бути не тільки людиною, яка дає учням знання, але й психологом, який повинен зробити так, щоб йому повірили і батьки, і діти, щоб учні не боялися йти до школи, а бігли туди з радістю та бажанням, щоб вони довіряли вчителю, вірили в успіх та в свої сили. Наш девіз завжди : «Не кажи - не вмію , а кажи - навчуся» . Тільки тоді коли ми будемо всі працювати злагоджено, будемо вірити в свої сили,  то досягнемо мети.      

Немає коментарів:

Дописати коментар